Opcje przeglądania
Method feeder

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Method Feeder

Poznaj z nami nowoczesny sposób połowu ryb, czyli Method Freeder – technikę pochodzącą z Wielkie Brytanii, aczkolwiek docenianą przez coraz to większą liczbę wędkarzy na całym świecie. Dlaczego?

To innowacyjny system połowu, popularny wśród wędkarzy nie tylko na łowiskach komercyjnych, ale również wodach PZW – co istotne, przez cały czas trwania sezonu wędkarskiego. Przez wielu uważany za jeden z najskuteczniejszych sposobów połowu karpi i innych ryb spokojnego żeru polegający na bardzo precyzyjnym, wręcz punktowym łowieniu, którego efektem jest regularne łowienie ryb.

Do method feeder – tak jak każdej innej – obowiązuje dopasowanie i dobranie idealnego sprzętu, który będzie ważnym ogniwem całej techniki wędkarskiej. Uwagę powinny zwrócić przede wszystkim:

  • miękkie kije o ciężarze wyrzutu od 40 do 90 g;
  • kołowrotki ze szpulą typu long cast wyposażone w przedni hamulec;
  • koszyczek zanętowy method feeder z żeberkami bocznymi;
  • foremka do koszyczka;
  • przypony z gumką na pellet, włosem lub igiełką do montażu kulek;
  • urządzenie do nakładania gumek na pojedynczy pellet.

Jako producenci kulek proteinowych dostarczymy Ci całą serię pelletow i kulek w różnych wielkościach, także tych najmniejszych, rozpoczynających się od 2 mm – to od nich warto rozpocząć swoją przygodę z metodą feeder.

Jaką wybrać wędkę do metody feeder?

Wybór idealnej wędki do metody feeder jest trudny, aczkolwiek możliwy – w zależności od stopnia doświadczenia warto zwrócić uwagę na kilka dodatkowych elementów. Najważniejsze z nich to charakterystyka łowiska, na którym będzie wykorzystywana. Swoją uwagę polecamy skupić na długości kija. Początkowo stawiano na dwie popularne długości – 300 i 330 cm, jednakże w miarę upływu czasu coraz więcej wędkarzy zaczęło sięgać po dłuższe modele, dochodzące nawet do 420 cm. Sugerując się trendami – warto mimo wszystko skupić się na specyfice danego łowiska i dostosować model wędki do własnych preferencji. Służymy pomocą i radą – mamy wieloletnie doświadczenie zarówno w produkcji zanęt i przynęt wędkarskich, jak i w samym łowieniu!

Akcesoria do metody feeder

Poza długością wędki do Method Feeder równie istotny jest ciężar wyrzutu oraz akcja – te czynniki mają znaczący wpływ na przeznaczenie i możliwości sprzętu. Warto pochylić się nad akcją paraboliczną i półparaboliczną – wybór ten wraz z odpowiednim kołowrotkiem i dodatkowymi akcesoriami do Method Feeder pozwoli wykonywać rzuty na dalekie dystanse.

Akcesoria feederowe powinny ułatwiać wykonywanie tej techniki – mowa przede wszystkim o łącznikach do szybkiej wymiany przyponu, gadżetach umożliwiających zakładanie przynęty na włos, czy akcesoriach niezbędnych do odpowiedniej prezencji przynęt w wodzie. Warto zastanowić się również nad zakupem kulownic feederowych, tyczkach do odmierzania odległości, gumach i stoperach czy łącznikach i agrafkach feederowych.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl